Prosinec 2017

Day #21

30. prosince 2017 v 23:24
Každý rok to je jinak, každý rok si přeju, aby byl už jiný rok, nový začátek, lepší začátek a hlavně lepší rok. Tenhle rok to pro mě bylo docela zásadové z hlediska vztahu matka-dcera.
Jinak ten rok nebyl ničím nový, výjímečný.

Rozhodně byl takový víc hudební, byla jsem poprvé na Colours of Ostrava, viděla na živo mojí vysněnou Birdy a LP, a zbytek si užila se vší parádou, protože to byly dny plné štěstí a relaxu, byla jsem s kamarádkou, zažila něco nového. Mimo jiné jsem byla na X-Ambassadors a v září na Oh wonder, což byl hned po LP nejlepší koncert tohoto roku.
Taky jsem byla poprvé na filmovém festivalu ve Varech, což je pro někoho, kdo miluje filmy a tuhle atmosféru něco neuvěřitelného, a plánuju tam jet i tento rok. Bylo to super, Vary jsou krásné, a příští rok musíme jet na zahájení a trochu to víc pošéfit.
Stihla jsem dvě svatby, a to kamarádčinu, a hned o měsíc dýl svatbu mé sestry. Což pro mě byl docela záhul, jelikož já na žádné svatbě nikdy nebyla, a letos jsem byla hned na dvou.
Také jsem se zase dala v březnu dohromady s přítelem, se kterým jsme se v červenci rozešli. Což mě přivádí k otázce, jak vycházíte s bývalými partnery vy? Já jsem rozhodně víc uvolněná s mým ex když spolu nejsme. Jako kamarád je super, ale v tom vztahu prostě nebylo vzájemné porozumění a neklapalo to, ani poprvé, ani podruhé.
A v neposlední řadě jsem si v lednu pořídila kočičku, která je moje největší štěstí, jen se bojím, jak bude reagovat na stěhování, protože ona je ten typ, co nesnáší samotu, a já, jakožto furt někde lítající člověk..bojím se, aby nebyla nešťastná, ale zase ji nechci nechávat mámě. Rozhodně ji sem budu muset dávat na hlídání :D. No, a v dubnu jsem se sestěhovala s mamkou k sobě, což byla dost zásadní chyba a znovu ji už neudělám :D.

Ve zkratce tedy, co se v roku 2017 událo:
viděla a slyšela jsem na živo LP, Birdy, Imagine Dragons, Moderat, X-Ambassadors, Oh Wonder
jeden vztah
jeden rozchod
dvě svatby
10 kilo dole
12 kilo nahoře
minimálně 20 hádek s mámou
litry alkoholu
30 hamburgerů z mekáče
2 tataráky
15 pizz
3 nové kabely na telefon
1 kočka
15 000 za kočku
hektolitry slz
1 rande, na které borec nepřišel..2x.takže 2 rande
minimálně 15 knih
příjem za rok 214 000 (zhruba)
96 000 za rok za nájem
kde je těch 118 000???????????
žádná dovolená v zahraničí
žádný výlet v zahraničí
celý rok v ČR
20 400 za rok za telefon (aha, to už jsem na 95 000)
1200 odpracovaných hodin (zhruba +-)
1 stěhování
spousty nových lidí
6 kilo dole

A co přinese rok 2018? Na ten se tak netěším, protože to bude nejhorší rok ever.
napsat bakálářku (do konce března)
podat přihlášku na magistra
odstěhovat se
udělat poslední dva semestry
odstátnicovat
najít si lepší práci
přežít

a z pozitivního soudku
Colours
KVIFF
odjet někam (londýn, řím, whatever)


Předsevzetí si moc dávat nechci, ale asi si přece jen nějaká dám a hezky si je vylepím někam na oči. A možná i sem.


Shrnutí:
16.30 fresh (avokádo, špenát, mango, jablko)
22.00 mléko bez laktózy

pohyb: práce (8 hodin)Jinak k těm vahám, někdy z dubna na červenec/srpen jsem zhubla z 89 na 79. A zase to nabrala až někdy do prosince, kdy jsem si navážila 91,5 kila. A dnes jsem na váhu stoupala a je tam 85,5 kg, takže zítra tam těch 85 kg teoreticky bude (namám váhu, vážím se v práci), takže moje týdenní challenge je úspěšná. :D

Day #19

28. prosince 2017 v 17:46
Dneska mi bylo ráno pěkně zle! Celej den ze sebe cítím česnek, za to může ten tatarák! Pálila mě žáha a ta pachuť česneku přes xkrát vyčištěné zuby..brrr. Tak jsem si naplánovala, že pojedu dneska jen na freshích. No tak to moc nevyšlo, noo.


Shrnutí:
15.40 kuřecí vývar; rýže s lilkem a bílým jogurtem
17.00 fresh jablko/celer

pohyb: práce (7 hodin), lehosedy 50x

Day #18

27. prosince 2017 v 19:14
No, týdenní challenge asi upravím, protože za tyhle vánoční svátky jsem určitě nabrala nahoru, ale vážit se hodlám až v sobotu, do té doby se nechci stresovat. A nechci si dávat nereálný cíle, aby mě to nedemotivovalo. Dneska mám poslední oficiálně žrací den :D.
Byla jsem s kamarádkou v Hamleys, tak jsme se pobavily, zašly na jídlo a shake a bylo to fajn. Zítra návrat do reality a do práce. A od zítra asi začnu i nějak cvičit

Shrnutí:
cukroví
tatarák + 3 topinky
skořicový shake
cukroví

pohyb: chůze po Praze

No nic, kočičky, zítra všem odepíšu, dnes jdu vypnout a asi si číst. Včera jsem přečetla Probuzení Simona Spiera, a dnes tu na mě čeká 13x proto.

Day #16

25. prosince 2017 v 18:51
Štědrý den vyšel skvělě, bez hádek a toho kolem. Slyšela jsem dnes volat mámu s babičkou, a říkala jí, že jssem byla úplně v pohodě a přikládá to k tomu, že mi domluvila babička, což jí asi nakukala babi, ale do telefonu mi jen říkala, ať si užije vánoce bez hádek a neřeším to, a že ať vydržím a pak bude líp. Což asi mamce tohle říct nemohla žejo :D.
Dostala jsem olejovky a štětce, kalhotky, ponožky, runík, skicák, akrylovky, plátno, a hrneček, co vám našlehá mléko (naprostá skvělost :D). Takže já jsem spoko. Vytuhla jsem včera kolem půl 1 a vstávala dnes v 10, takže to bylo super. Dnes sedím u plátna a snažím se něco vymyslet, ale jsem furt nespokojená. A jen žeru :D.

Jinak k týdennímu plánu, včera na váze bylo 85,5 kg. Takže jsem vlastně furt cíl splnila o půl kila, a to je super! Bojím se co po Vánocích, dám si teda týdenní challenge trochu víc reálnější.

Shrnutí:
(dneska bez časů, protože si to nepamatuju :D)
smothie (sojový vanilkový jogurt, sójové lískooříškové mléko, banán, kakao)
chlebíček (bramborový salát, šunka, vejce)
pár cukroví (8 ks)
losos a bramborový salát
pár cukroví (5 ks)
chlebíček 2x (bramborový salát, šunka, vejce)

no prostě prasárničky, zítra snad už najedu na svůj režim

Day #15

24. prosince 2017 v 16:12
Moje milé, krásné, nádherné duše, přeji vám ty nejradostnější Vánoce, které budou naplněny pohodou a radostí. Já mám v plánu hádky dneska hodit za hlavu, a snažit se být vnitřně v pohodě alespoň dnes. Chci zkusit dnes neřešit jídlo a užít si to tak se vším všudy.
Zavolala jsem babičce a kamárdce popřát jim krásné Vánoce, přijde mi to hezčí než jim jen psát.
Přidávám tedy dosavadní jídelníček, zbytek doplňovat asi nebudu..Doufám, že se z toho nepozvracím, nebot už teď mi jee šoufl :D.

Tak ještě jednou šťastné a veselé :)

Shrnutí:
9.15 smothie (vanilkové sójové mléko, banán, kakao)
13.15 vinná klobása s bramborovou kaší (snědla jsem jen půlku, kaši prostě ráda nemám :DD)+ okurka, rajčata
13.40 kousek medovníku

pohyb: práce (4 hodiny)

Day #14

23. prosince 2017 v 23:08
Máti ví, jak mi zkazit Vánoce. A myslím, že ty "hádky" před Štědrým večerem jsou asi všude. Kolegyně v práci říkala, jak se zhádala s rodiči a radši odjela z domu už ve 12, to moc dobře znám, taky radši vypadnu než tu být ve stejném bytě, natož v místnosti.
Přeedevčírem jsem se ptala, kdy budeme zdobit strom. Mamka odpověděla, že klasika...tedy 23. večer Říkám teda že super, že mám jen ranní a kolegyně mě lámala na odpolední, ale já jí řekla, že bohužel, ale že zdobíme stromek. Dneska přijdu ve 4 domů, první, co slyším je, že je kočka pitomá. Tak říkám jako ahoj (tohle mě fakt drtí, že nikdo neumí zdravit - hlavně v práci) a jako co se děje. No a kočka shodila svíčku, rozlila ten vosk všude. Po zdi, koberci atd. A máma ledabyle říká: A Elsa je taky zlitá. Tak já jako jestlisi dělá srandu a pak vidím tu kočku jak probíhá a má ceou přední tlapu červenou od toho vosku. Nekecám, fakt celou tlapu včetně části hrudníku. A máma na to: No co kočka..ale co ten koberec! Tak jsem vzala kočku a snažila se to z ní dostat. Celkem porod. Co celkem, bylo to fakt šílený, furt se mi mrskala (ke konci teda rezignovala) a nešlo to dolů. A kdyby měla aspoň jen část, ale ona měla úplně celou tu přední tlapu obalenou voskem, bála jsem se, aby nebyla opařená. Něco jsem ostříhala (chudák, vypadá to dost děsně :D), něco vyčesala, něco odryla nehtem a zbytek jsme umyly kartáčem a mýdlem. Takže už je v pohodě a ani nevypadá, že by byla opařená. Jen to má trochu opižlaný. Ale v jednu chvíli jsem čekala, že budu muset někde shánět holícístrojek a celou tu tlapu jí oholit, protože ona je pinda a celý by si to začala lízat. Každopádně k věci, přišla jsem pak do obýváku a vidím stromek. Říkám: Vy jste ozdobili stromek? A máma: Vidíš,ne? Tak říkám, že to právě vidím a proč jako nepočkali na mě. A ona, že nevěděla, že budu doma. Tak jí odpovídám, že jsem jí to říkala. Takže nejen, že mě neposlouchá, ale ani jí nedochází, že tohle je něco, co se dělá společně, a ona mě totálně bojkotuje.
Pochopila jsem, prostě nejsem už "člen". Teď má prioritu všude ten její. Těším se, až vypadnu. Pak ji hodlám odstřihnout tak, jako to ona dělá se mnou. Já nechci mít v životě někoho, kdo o mě nestojí. Ona i babičce do mobilu říká: Tereza je balon, je nafouklá, takže svátky fakt super.
Co kdyby jí napadlo přijít a omluvit se mi za to, jak mě pomlouvá a chová se ke mně? Mě nejvíc štve ten princip, že jakmile ode mě něco potřebuje, tak je hned kamarádka a já jsem ta nejúžasnější dcera.


Shrnutí:
9-11.00 fresh (avokádo,mango, špenát, jablko)
17.00 caesar salát

pohyb: práce (7 hodin)

Jen za těch 7 hodin jsem vydělala kolem 10 000. Masakr ty lidi dneska. Snažila jsem se být fakt milá, ale každý 3. pičus neumí pozdravit, a každý 5. chce rozměnit na košík. Uhg, už se těším na 3 dny volna!

Day #13

22. prosince 2017 v 23:00
Shrnutí
16.00 fresh (avokádo, mango, špenát, jablko)
21.20 smothie (vanilkový sójový jogurt, špenát, banán, mléko BL)
22.00 kebab (heh :D)

pohyb: práce (7 hodin)

Day #12

21. prosince 2017 v 20:27
Dneska jen v rychlosti..

Shrnutí:
14.00 fresh (avokádo, špenát, jablko, mango)
18.00 půlka máslové sušenky (cukroví)
20.00 pomeranč
20.27 raffaelo (mňam!)

Pohyb: chůze po nákupáku, hodina bruslení

Day #11

20. prosince 2017 v 22:06
Dnes jsem měla takové malé Vánoce. Přišla mě navštívit do práce sestra s manželem, dala mi dáreček, popovídaly jsme si. Z ní srší prostě neuvěřitelně pozitivní energie, a těším se, až se jí narodí mimčo a já si ho budu moc poňufat. A večer mi dal dárek ex přítel (pracuje ve stejném obchodním centru), tak to jsem taky nečekala. Mám od něj stíraccí los, snad něco vyhraju :DD.

V půl 7. jsem říkala kolegovi, že si skočím pro jídlo, nakonec začali chodit lidi, a já na to úplně zapomněla, no a v půl 10. říkám: Že jsem si pro to jídlo došla, co? Takže tu teď přemýšlím, zda si mám objednat něco z dámejídlo, nebo to prostě vydržet..nebo mám tady pomeranče, tak možná dojde na ně. Ale štve mě to, protože zrovna nejíst se mi nechce, i když chci zhubnout.

Jinak jsem před chvílí šla do kuchyně pro pytel na odpadky a máma říká: Ty taky žiješ? Říkám jako pro bych neměla, a ona, že mě vůbec nevidí. A když neodpovídám, a vycházím z kuchyně tak říká: Ty se mnou nemluvíš, Terez? Tak říkám, že ví, že chodím do práce. Že se mě prostě na rovinu nezeptá..achjo. Má za mnou přijít do pokoje a zeptat se, co se děje.A Chloe z The Voice vyhrála! <3


Shrnutí:
11.15 smothie (mandlový jogurt, mléko BL, banán, kakao)
15.30-17.00 smothie (vanilkový sójový jogurt, mléko BL, banán, špenát)
(EDIT) 23.00 wrap s grilovaným masem, dresingem, salátem, rajčetem a paprikou (fakt mám hlad, musela jsem si něco objednat :D)

pohyb: práce (8 hodin)

Dneska jsme si v té práci fakt mákli. A ten mandlový jogurt je fakt hnusnej :D. Já vím, že většině chutná, ale já to fakt nedávám ty jo.. :D

Day #10

19. prosince 2017 v 22:46
Tak školu jsem zatáhla, a spala jsem až někdy do půl 11., a docela mi to bodlo. Čekala jsem celé dopoledne na poštu, kamarádka mi totiž posílala vánoční balíkos. A čekala v něm na mě docela zkouška, nějaký dárečky, plus hromada sladkýho. A nekecám, asi 3 čokolády a pak hromada sušene a čokoládiček. Tak jsem to dala hned do igelitky a schovala. Kupodivu na to ani teď nemám chuť, jindy bych to sežrala třeba na posezení, ale nechám se to třeba na někdy jindy, až se rozhodnu, že se odměním něčím sladkým. Za těch posledních 10 dní pro mě bylo nejvíc sladké asi zmrzlina z práce, no :D.

Koupila jsem si v tescu vanilkovej jogurt od alpra, nechala jsem si ho na zítra v práci, ať mám na smothie, a šla si po práci pro novej, a říkám si: Tak udělám změnu, vezmu si teď kokosovej. Příjdu radostně domů, vyndavám to mléko a ten jogurt, že to dám za okno, a všimnu si, ŽE JE MANDLOVEJ?????? Ty mandlový věci od alpra jsou pěkně hnusný totiž. Achjo, budu to muset přežit :D. Ale eh, život se mnou pěkně vyjebává.

Jo a uklidila jsem koupelnu při tom čekání na poštu a barvení hlavy. A večer mi píše máma, že děkuje za úklid koupelny. Hmmm, pokrok.


Bude vyhlášení The Voice, a já tam šíleně fandím Chloe. Sice není v Mileyinim týmu, tam je Brooke, ale Chloe je prostě nejskvělejší!


Shrnutí:
11.30 smothie (banán, vanilkový sójový jogurt, mléko BL -bez laktózy-, kakao)
16.00 smothie (banán, vanilkový sójový jogurt, mléko BL, špenát)
19.15 smothie (banán, vanilkový sójový jogurt, mléko BL, špenát)

pohyb: práce (6 hodin)

Day #9

19. prosince 2017 v 1:13
Taky máte potřebu si způsobovat bolest, aby se vám nějakým zvláštním způsobem ulevilo? A ne, tím nemyslím, že se řežu. Ale vždy, když potřebuju nějak upustit páru, a trochu se zrelaxovat, vezmu jehlu, inkoust (a ty další věci okolo) a píchám si barvu pod kůži.
Nikdy bych neřekla, že se zvládnu sama tetovat, i když to je možná silné slovo, protože ty linky, které mám na ruce jsou jen těžko nějaká veledíla. Ale i tak, nikdy ybch neřekla, že budu do sebe schopná vpichovat jehlu, a víte co? Zbožňuju to! Miluju, jak to štípne je poprvé, a zbytek je takový příjemný. Pak to je hezky umejete a ošetříte, a cítíte se zvláštním způsobem líp.


Mimo jiné jsem byla docela akční i v jiných věcech. Dala jsem zkoušku za 1, přijela domů, udělala si smothie, pokochala se internetem, objednala k zubařce (KONEČNĚ!), prodloužila heslo ze studentského systému (OPĚT KONEČNĚ - po 3 týdnech spamování emailu, že heslo expiruje), a dokonce jsem měla i snahu si podat přihlášku na magistra, jenže! Ono mi to nějakým záhadným způsobem nejde podat, furt mě to vrací na začátek. Takže si říkám, že je to buď osud, který nechce, ať teď dávám 600, nebo ať nedávám přihlášku, protože třeba neudělám ani magistra , nebo prostě pro mě něco chystá...anebo jsem blbá a něco dělám špatně. Naštěstí se dají přihlášky podávát do 28. 2., takže mám ještě dva měsíce.

Jo, a taky oznámili na Colours Of Ostrava London Grammar. Nejdřív mi oznámili Cigarette, pak Auroru, potom mou lásku George Ezru, a teď je! Takže těch 2600 budu v lednu asi muset obětovat. Protože tohle si nesmím nechat ujít. Minulej rok byl skvělost!A perla na konec, psala mi sestra, že jí volala babička, že prej jí volala máma a prý řekla, že jsem to asi musela slyšet, protože si "vařím" sama a moc s ní nemluvim. Vařím je silný slovo, no :D.


Shrnutí:
12.30 smothie (banán, sójový jogurt, mléko BL, kakao)
14.30 3 lžíce rizota
21.45 smothie (jako ráno), rizoto (asi tak 10 lžic)

pohyb: chůze, práce (6.5 hodin)

Day #8

17. prosince 2017 v 22:40
Víte, co by bylo super? Kdyby blog.cz vydal aplikaci. Mohla bych tak psát normálně z mobilu, aniž bych použila prohlížeč. Jen mám pocit, že se asi nedočkám :D.

Mám toho všeho docela už dost, eškerý čas v práci, do toho mám zítra zkoušku a umím to tak na 60 %, takže se to ještě musím doučit, a vůbec se mi nechce. Kdybych aspoň nemusela do té práce potom. Egh. Ale možná že zatáhnu úterý, protože to nějak nedávám. Až do neděle jsem v práci.. Ve čtvrtek je projekce, ale asi na to kašlu a nejdu tam, protože jdu v pátek ráno do práce. Navíc jsem si nakoupila spoustu knih a nestíhám je číst!

Dneska jsem měla docela žravou, nevím čím to, možná to bylo tím, že jsem na sebe pyšná a chtěla jsem se odměnit. No, a teď k týdenní challenge. Dala jsem si za úkol z 91.5 kilo shodit za týden na 89 kilo. A podařilo se! Mám 87,3 kilo!!! Takže jdu updatovat a dám si zase na další týden jinou challenge.

Shrnutí:
(ty časy mi dávají zabrat, fakt si nepamatuju co kdy bylo přesně)
12.00 smothie (sójový vanilkový jogurt, mléko BL, banán, kakao holandské)
14.30 pomeranč
15.15 2 kopečky zmrzliny (pistácie,kokos)
17.30 smothie (banán,kokos, špenát, sojové mléko a jogurt, lněná semínka, ananas)
19.15 hrášková bezlepková polévka

pohyb: 30x lehosedy, práce (8 hodin)

Day #7

17. prosince 2017 v 0:06
V obchodech začíná davové šílenství, všichni dokupují dárky, díky bože za to, že už je mám nakoupené a nemusím se tačit. Nemyslím, že mám bůhví jak skvostné dárky pro mamku, ale po tom všem nemám náladu za ní utrácet, ačkoliv ji mám fakt ráda, jen pochybuji o tom, že to je vzájemné.

Dneska mi přišla do pokoje a říká: Smažák s hranolkami, nebo smažák s bramborami? Tak odpovídám, že ani jedno. Ona: A proč? Odpovídám, že jdu do práce, a mamka jakože až od tří, ne? Tak jsem jí vyvedla z omylu, že jdu už od jedný (bylo nějak 3/4 na 1). A ona hned: Tak já ti to zabalím. Tak jsem jí řekla, že ne, že nechci. A má všímavá maminka na to říká: Vždyť si nic nejedla. Dám ti to aspoň do ruky ten sýr. Řekla jsem jí, že opravdu nechci.
Víte, co mě stálo úsilí jí na to neříct: vždyť jsem bečka, proč bych si měla brát smažák??? Ale držela jsem jazyk za zuby, protože jsem se nemínila hádat.

Já se jí fakt nehodlám doprošovat, kašlu jí na nějaké cukroví, a fakt to teď musí vypadat tak, že jsem línej rozmazlenej fracek, hlavně po včerejšku, kdy mi říká, ať s ní jedu do práce, že jí pomůžu, tak říkám, že nechci. A ona: Notak,pojeeď. Tak říkám, že fakt ne. No a pak k večeru mi říká, že bych mohla upéct cukroví, tak říkám, že nechci. A večer, když zdobila jedno cukroví, tak jako jestli jí nepomůžu. Říkám, že nee, že mám v pokoji stejně rozmalovaný obraz. Cítím se fakt hnusně, jenže to jsem přesně já. Ona mi ublíží, fakt moc, a já pak během dvou dnů na to skoro zapomenu, a to tentokrát nechci, protože teď to bylo fakt hnusný, co o mně řekla..a bezdůvodně. Jak já se těším, až budu hubená, a ona si toho ani nevšimne. Fakt moc!

Shrnutí:
10.30 banán
11.00 pomeranč
14.30 smothie (sójový jogurt, sójové mléko, kokos, ananas, lněná semínka, špenát, banán)
19.00 caesar salát
23.40 cherry rajčata

pohyb: práce (8 hodin)


Musím začít dávat pohyb, jen na to nemám náladu.
Jo, a dnes jsem nevydržela a stoupla si na váhu. A víte co? 88 kilo!!!! To je míň než můj týdenní cíl.To je tak skvěly, za 7 dní prostě! Kdyby to tak šlo dál, budu nejšťastnější na světě!

Day #6

15. prosince 2017 v 19:55
Dneska jsem utratila víc peněz, než mám na účtě, hehe.
Dokoupila jsem zbytek dárků, paradxně jsem koupila i něco mámě (i po verejšku), koupila si pro sebe pár věcí, a od 2 balím dárky a vyrábím. Tím mám na Vánoce hotovo :).

Vzhledem k tomu, že jsem tu skučela hladem, objednala jsem si jídlo.

Jinak mamka se mnou normálně mluví, evidentně fakt neví, že jsem ji slyšela. A taky jsem jí poslala peníze, ale asi neví, že o 2 tisíce méně.

Shrnutí:
14.00 smothie (mléko BL, banán, maliny, avokádo)
16.00 pomeranč
19.30 caesar salát

pohyb:

Day #5

15. prosince 2017 v 1:04
Víte, co fakt bolí? Když zjistíte, že ani vlastní matka vás nemá ráda.
Ráno se vzbudím, protože ji slyším telefonovat. Potom, co padla slova "škola, líná, níc" jsem zbystřila. Vstala jsem z postele a poslouchala.
Dozvěděla jsem se, že do školy nic nedělám, že se na ni jen vymlouvám. Že si každé ráno ráno vyspinkávám, nic tady neudělám. Taky padlo něco o tom, jak jsem nevychovaná, že jsem drzá, budím jí. Jak se těší, až vypadnu, že se konečně bude moc vyspat, až budou mít ložnici, nebudu prudit s jídlem a nebudu jí předhazovat, že tu nic není. Prej proč mě třeba nenapadne vstít brzo a jít nakoupit, říct jí, že vím, jak je unavená, a že jí pomůžu, místo blbých keců. A že si třeba objednám pizzu a sním.
A teď to, co bolelo nejvíc.
Že jsem bečka. Ano, má vlastní matka mě nazvala bečkou. Dodala k tomu: Ty si ji neviděla, strašně se spravila, ta má tak metrák, já jsem oproti ní poloviční. Jí je to jedno, ta má kočku.

Na to konto jsem se vrátila zpátky do postele a začala brečet. Hrozně mi ublížilo, že mě nazvala "bečkou". Já chápu, nejsem baletka, nejsem zrovna drobná nebo podle jejích představ, ale já si od nějakých 14/15 let zažívám s jídlem peklo. Mám lepší chvilky, a mám horší chvilky. V 16 jsem třeba denně zvracela. Ví to? Neví. Ta by si nevšimla, kdybych třeba týden nejedla.Ale abych řekla, kde je pravda.

Od 20 žiju v Praze jako samostatně výdělečná. Začala jsem chodit na vysokou, a chodit do práce, samozřejmě brigádně. A do toho mi chodí píspěvek od státu, protože mám jen jednoho rodiče. Takže jsem si platila školu, nájem, telefon, no prostě všechny výdaje sama. A je tomu tak doteď. Rok jsem bydlelas kamarádkou, se kterouto pak začalo být trochu horší, tak jsem se chtěla odstěhovat. A mamka se taky chtěla odstěhovat, tak jsme si řekly, že se sestěhujeme k sobě, že to bude fajn. Takže já, ona, mladší sestra a jeji přítel. Byt 3+1. Nájem 18 000.
Já dávám 8000. Každý měsíc. Dohodly jsme se tak, že 6000 nájem, a 2000 takovéty výdaje, jídlo, prací prášek atd.
Já si kupuju sama pastu, šampony, všechny kosmetický věci, splácím telefon, platim opencard, platím si věci za kočku, kupuju si oblečení, a ještě dávám 8000. Když něco peču, nebo vařím, nakoupím si na to.
A u máma vaří třteba tak 2x-3x do týdne. Nakupuje asi častěji. Jenže když si vezmu něco z lednice, tak k tomu poslouchám prupovídky: Zase chlastáš to mlíko? (přitom mám třeba hrnek mléka za 4 dny), Nic mi z té lednice neber, já s tím počítám, že to tam mám! Proč si to sdělala, co jako teď máme jíst? Ty si snědla ten jogurt? Atd. Víte co, myslela jsem, že když doprdele dávám nějaká peníze navíc, že mám snad nějaké právo si vzít něco k jídlu. Ona třeba nakoupí hromadu jídla, ale ten její přítel to sežere. Ale na to neřekne půl slova. Protože on přece taky nakupuje a dává jí na jídlo. Ale že už to všechno sní, to neřekne! Že já támhle piju mléko, tak je zle a jsem ta nejhorší. Kdžy jí na to řeknu, že ho občas koupím a ona: jo, jednou za měsíc, a já na to, že jí taky dávám peníze, a ona zase: prosímtě, to to nepokreje. Ale tak halo? Mléko za 20 korun?
K tomu je kuchyň průchozí jen přes jejich pokoj. Takže ráno, když tam maj zavřeno, tak tam nemůžu. Večer, když přijdu z práce třeba i brzo (půl 10.), tak už maj taky zavřeno. Když vstanu třeba na 12., tak maj taky zavřeno, prootže si dávaj dvacet po obědě. Tak jak já pak do té kuchyně můžu?
Minule jsem právě přišla z práce a oni maj zavřeno, ale povídali si. Tak říkám přes dveře: Vy jste vzhůru. A ona na to: teď jsem přišla, chci spát. (tak proč si povídaj?) Tak říkám, že jsem celý den nejedla, že mám hlad. Tak tam jdu, kouknu do lednice, a tam nic. Tak říkám kočce ze srandy: Si dám tvojí kapsičku asi. No a ona to dneska tý babičce vyprávěla, jak kdybych neřekla bůhví co a že jsem drzá.
Diví se teda, že neuvařím, ale já ani nemám kdy. Diví se, že nenakoupím, ale to za a nemám kdy, a když už, tak to nemám kam dát, protože maj věně zavřeno. A další věc, nemám za co. Já bohužel peníze netisknu.
Takže to prostě dopadá tak, že ano, objednám si pizzu, nebo jdu támhle do mekáče. Já vám nekecám, ale já jsem byla schopná minulý měsíc jít třeba 2x za týden, nebo i 3x do mekáče. A ty pizzy tky třeba 1x do týdne. Jenžze kdybych měla přístup do kuchyně, nic z toho by být nemuselo. A já bych neměla 91,5kila.

To je další věc. Brigádničím už od něakých 13/14 let. Pracuju třeba 120 hodin za měsíc. Upozorňuju, že k tomu mám prezenční studium, tedy denně (záleží na rozvrhu). Jsem ve třeťáku, mám psát bakalářku, chodím třeba na půlku dne do té školy, dělám rpůběžně věci, v hlavě se stresuju kvůli státnicím a bakalářke, zkouškám a přijímačkám, a ještě chodím pracovat, abych měla z čeho žít. A ona řekne, že tu nic nedělám.
Jsem třeba od 9 ve škole, tam skončím ve 3, a na 4 jedu do práce, kde jsem do půl 10. Druhý den mám třeba práci hned od 8 ráno do půl 10. večer, a další den od 8 školu do 4 nebo dýl. Toho volna mám minimálně. To znamená, že pokud bych třeba nezatáhla školu ráno, tak se nemám kdy vyspat, jelikož chodím spát dost pozdě, abych taky stihla trochu žít a stihla dělat věci do školy. Ona neví, co všechno tu v tom pokoji dělám. A má mi za zlý, když třeba 2x do týdne spím do 12. A ještě tu nic neuklidím, nebo nenakoupím.
Já si myslím, že toho nedělám málo. Jo, mohla bych umít kuchyň, uklidit třeba koupelnu, ale já nemám kdy. Když už mám kdy, snažím se ten čas věnovat škole, nebo svým koníčkům. Já tu mám 4 knížky nový, a nemám čas je číst. A taky nevidim důvod pro mýt nádobí, když já osobně ho nepoužívám.

Takže jsem se rozhodla, že tenhle měsíc jí pošlu míň. Ne 8000, ale 6000. Jídlo si budu kupovat sama, holt si vařit budu jen příležitostně, prát si asi taky budu sama. Jak já se ale netěším na to, až se mě zeptá, proč jsem jí poslala tak málo. To bude hrozný peklo. Už si radši zjišťuji i jiné možnosti, kde být na Vánoce.


No a k tomu, že jsem bečka.. Abychpravud řekla, mamka taky není bůhví jaká tyčka. A nemyslím si teda, že bych byla tlustější než ona. Ok, možná mám větší stehna a zadek, ale rozhodne nejsem tlustější, za a/ jsem vyšší, a za b/ mám pocít, že kdyby si stoupla na váhu, koukala by. Cpe se čokoládou, a mně říká, že jsem bečka.
A že si nevšimla, že jsem zvracela v 16 skoro každý den? Že jsem v zimě chodila ochotně moc s košem nebo ke kotli, protože jsem šla zvracet do křoví, aby mě ona neslyšela na záchodě? Dneska si nevšimla ani že jsem přišla domů. Šla jsem do kuchyně, a věřte mi, že se mi tam fakt nechtělo jí vidět, abych si umyla talíře po sobě, a ona uplně: Ty seš doma? řekla, ať si vezmu řízek, a kdy jsem přišla atd. Já jí pak dávala nějaký pokuaz, co jsem dnes dostala, ať to využije ona, že já na netu nákup za 1200 neudělám. A šla jsem zase do pokoje.
Nechci s ní mluvit, nechci dělat, že nic nevím. Jenže ona neví, že jsem to celé slyšela. A já jí to nechci říkat, pokud na to nepřijde řeč. A ráno jsem nešla ani do kuchyně, ačkoliv jsem si chtěla udělat smothie. Popadla jsem věci, a jela jsem do práce za kolegyní se jí tam vybrečet (a udělat si smothie). Dlouho, fakt dlouho se mi nestalo, že bych probrečela celý ráno.
Já jsem zvyklá, že o mně říká, že nic nedělám a jsem líná. Ale o vlastním dítěti prohlásit, že je bečka.

Má mě podporovat, má mi říct, že mě má ráda.
Ale ona mě aspoň 1x do týdně shazuje slovy: Vždyť to stejně nezapneš. Vždyť se do toho stejně nevejdeš.. atd, a neuvědomuje si, jak moc mi to ubližuje. Neví, že skoro denně mám chuť hodit mašli jen protože nenávidím svoje tělo. Že kvůli tomu usínám s brekem nebo špatnými myšlenkami.
A už jen kvůli tomu chci dokázat konečně zhubnout.
Mám pocit, že pro ní jsem nikdy nebyla dobrá, furt mě jen kritizuje.
Ještě, že se v únoru stěhuju. Fakt.
Ještě, že mi sem nikdo nechodí a nemusí číst tenhle dlouhej text o ničem.

Jo, a byla jsem se projít po Praze, kouknout na trhy, pobrečet si u pána hrajíc na klaír, utratit peníze za věci, co nepotřebuju, a tak.


Shrnutí:
10.00-15.00 smothie (banán,mango, mléko BL), upíjela jsem celý den
18.30 fresh (jablko, špenát, celer)
22.00 jelly beans

pohyb: 3 hodiny chůze po Praze

Day #4

13. prosince 2017 v 23:58
Tak nějak pomalu, pomaličku začínám panikařit se školou. A se vším. Nejradši ybch byla, kdybych se mohla rozpětit.
Potřebuju pracovat, abych měla money.
Potřebuju chodit do školy, abych se měla z čeho učit na zkoušky.
Potřebuju spát, abych nebyla jako zombie.
Potřebuju se věnovat mé kočce.
Potřebuju číst/koukat na filmy, abych nezdegenoravala a taky z toho všeho něco měla.
Potřebuju koukat na youtube, instagram atd, abych měla přehled o světě.
Potřebuju, aby den měl 48 hodin. Minimálně.

To je tak v kostce. Jsem ospalá, protože jsem vstávala do práce ráno, vrátila se v půl 10. Myslela jsem, jak něco udělám do školy, ale prd, nalila jsem do sebe dvě skleničky vánočního punče, zjistila, že nemám flashku, a tak budu doufat, že robocop vezme iphone a vytiskne mi co potřebuju, nekoukla jsem ani na žádný seriál, protože jsem strávila čas koukáním na videa Miley.

Jak já chci napsat bakalářku a odstátnicovat?????


Shrnutí:
9.30 pomeranč, 1/2banánu + smothie (banán,jahody, mango, mléko BL)
13.00 smothie (banán, mango, špenát, mléko BL)
15.15 caesar salát
18.00 mandarinka
21.40 2 skleničky svařáku

pohyb -13 hodin v práci

Hoh, se těším na nedělní váhu, co se tam ukáže, protože 91,5 kilo to určitě nebude:!

Day #3

12. prosince 2017 v 22:32
Jsem solidně zapsala dneska, budík na 7.45 a 7.50, a já kouknu a ono 12.00. To jsou rána, na která se určitě zlobit nebudete, protože co je lepšího než spánek, že jo!

Už se těším, až se odstěhuju, protože mít neomezený přístup do kuchyně je k nezaplacení. Takhle se tam večer, co přijdu z práce, nedostanu, protože má lovely mama už spí. A stejně tam nic není. A možná tím líp, třeba splním aspoň svůj týdenní cíl se dostat na 89 kilo. Pro začátek.

Shrnutí:
13.00 pomeranč
17.00 mandarinky (asi 4)
18.00 banán
18.30 zmrzlina (2 kopečky - pistácie, kokos)
21.20 mandarinka

pohyb - práce (6 hodin)


Já jsem za dnešek docela spokojená, na zítra jsem si nechala v práci zbytek banánů a mandarinku. A bezlaktózové mléko, tak si udělam nějaké smothie hezky po ránu. Na oběd mám v plánu nějakou rýži, pokud dostanu peníze :D.

Day #2

12. prosince 2017 v 0:48
Po twitteru se šíří slovo sebeláska/selflove.
A všichni se hádaj, co to vlastně znamená, jestli to znamená sedět na zadku a být spokojená sama se sebou a jíst u toho dortík, nebo jestli je to přijmout samu sebe, a i přesto na sobě makat.

Podle mě zlepšování se není nic špatného. Ok, plastiky a přehnané zákroky jsou moc, ale prodloužení vlasů? No a. Kdybych mohla, zkusím to taky. Cvičit? Můžete se mít rádi, ale můžete být pro sebe lepší.
Já bych taky k tomuhle chtěla někdy dojít. Nemám se ráda.
Nelíbí se mi mé chování.
Nelíbí se mi má sobeckost.
Nelíbí se mi mé zvyky.
A co nejvíc, nelíbí se mi má postava.
Mám pocit, že když se na sebe podívám kdykoliv do zrcadla, vybouchnu. Expluduju. Proto si nahá ani před zrcadlo nestoupám, protože mi to zkazí náladu zaručeně na celý den.

Chci být taky jednou jako holky, co se denně fotí selfička na instagram. Já nemůžu, protože na všech fotkách jsem nechutná. A když se podívám na fotky z léta,kdy jsem byla na 80 kilech ve fázi hubnutí a byla jsem na dobré cestě ke spokojenosti, tak si říkám, jak jsem mohla být tak pitomá a nelíbit se sama sobě? Byla jsem pyšná na svůj progres, ale furt jsem nebyla spokojená. Teď, když se kouknu, tak si říkám, jak jsem mohla být tak slepá a nevidět to, že jsem dovedla velký kus práce.
A momentálně jsem jak sud. Na jednu stranu si říkám: aspoň o to větší ten progres bude, aspoň bude co dávat dolu. Odmítám se vyfotit, vím, že bych měla, ale nechci, znamená to na sebe se kouknout do toho zrcadla.

No a abych to završila, dneska jsem pro splnění svého cíle udělala leda tak hovno.


Shrnutí:
12.00 -hroznové víno, hruška
14.00 - makluba
16.00 - pečení cukroví - ochutnávka dvou máslových sušenek + jiné cukroví
20.00 - makluba
23.00 - nutela

pohyb - sklapovačky (asi 30, moc mě to nebavilo :D)
(časy jsou orientační)

Day #1

10. prosince 2017 v 14:23
Mám stavy, kdy si přijdu úplně nechutna.
Nechutné tlustá.

A jsem!

Stoupla jsem si na váhu a 91????? 91 kilo???

Tohle musí skončit. Musím se hlídat, přestat zrát mekac, a místo toho, abych brecela po večerech, ze jsem nechutna, musím cvičit.


Takze here I am.
91 kilo/ 170 cm


Shrnutí
10.10 - smothie (jablko, sójové mléko, borůvky, jahody, mango, banán)
13.40 - makluba (ryze, brambory, paprika, cuketa, mrkev, mleté maso)

pohyb- 14 hodin v práci